נביאים וכתובים/ יונתן פלג (פוסט אורח)

איפה כל מבקשי השלום והאמת? כל אלה שמעדיפים את החי על המת, כל אלה שמבקשים לפייס ולא להתעמת? אלה שבמקום לפמפם סיסמאות ריקות על כוח/עוצמה/ציונות, מדברים על תוכן ומהות. לאן התפוגגו כל שוחרי השקט והשלווה, שונאי המלחמה, שחושבים שמקומו של האדם הוא מעל האדמה, ולא קבור בתוכה? אלה שלא מתביישים לבקש סליחה, וגם יודעים לומר דברי תוכחה?

כל מתעבי המדון שקטים עכשיו, קוראים את העיתון שיצא מהדפוס, בוהים במסך המתעדכן בהודעות הנוטיפיקיישן והפוש, בכותרות בצבע אדום-ייאוש על אנשים פצועים אנוש וגם קצת נזק לרכוש. צפו: פוליטיקאים רוקדים על הדם. חשיפה: איך הם השתלטו על המחבל לבדם. בלעדי: הקול השפוי נדם. מסתמן: מועד הבחירות יוקדם. הידיים ידי ישראל, והקולות קולות מלחמה: אנחנו לא נלך כצאן כמו בימי השואה. אנחנו לא נהסס להנחית את המכה הראשונה. אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה. אנחנו מוכנים למות ולהרוג בשם האמונה.

המהפכה לא תשודר בטלוויזיה, כי המהפכה לא תתרחש. הישארו איתנו כי מיד אחרי הפרסומות אנחנו נמשיך להתחמש, נוסיף להתנקש, נקפיד להתעקש, נדרוך על כל מוקש, ושקט זה משהו שלעולם לא נבקש. אי אפשר לבקש שקט באמצע מצב חירום תמידי. גם בגיא צלמוות לא אירא רע כי הטמטום עימדי. שקט, משפחה ושגרה הם רצונות של יהדות הגולה. שיגיונות של יהודים חלשים, תבוסתנים ולא חכמים, ולא של יהודים-לוחמים עם פוסט-טראומת-עמלק בין האוזניים, עם עשן המשרפות לנגד העיניים, דור שלישי למספרים על הידיים עם פצצת אטום בין הרגליים. אנחנו עם קשה עורף, עם שמוכן להילחם בחורף גם אם אין באמת צורך. עם עז מצח עם יד חזקה וזרוע נטויה. כוחנו במותנינו ולשוננו רינה, מרגע היוולדנו ועד שובנו למקום רימה ותולעה על כל רמ"ח ושס"ה.

גם אם לא יקומו להורגנו אנחנו נמשיך להשכים, וחרון אפנו נישא למרחקים (על פי מקורות זרים). כ י  א נ ח נ ו  ל א  מ פ ח ד י ם. כי כל ישראל אחים. כי ישראל ערבים זה לזה אבל לא לערבים. נביאי השלום צופים אילמים שרואים ולא נראים, שומעים ולא נשמעים, דני-דינים של קידוש החיים. לנביאי השלום כבר לא קוראים נביאים. קוראים להם עוכרים. קוראים להם סמרטוטים. קוראים להם סמולנים. קוראים להם בוגדים. קוראים לצל ולאריות, והם קוראים להם גיס-חמישי-אוטואנטישמים-בני-זונות. ולפעמים גם קורעים להם את הצורה בהפגנות.

את נביאי השלום והאמת החליפו נביאי הביבי והאיווט. נביאי הרסיס בישבן. נביאי הערבים-הם-כמו-סרטן. נביאי הלהיכנס לעזה, נביאי הקמיקאזה. נביאי האם-אין-אני-לי-מי, נביא הצר-עולמי. נביאי התקציב לביטחון, נביאי הלקפוץ-על-הרימון. נביאי ברירת-שמשון, ונביאי הנסגור-חשבון. נביאי הפלדה והשריון, נביאי הדגל-על-הארון. נביאי האל-חשש, נביאי היתגדל ויתקדש. נביאי השוחות בחול, נביאי האלמנות והשכול. מביאי הפחד וההרס, מחוללי השנאה והארס. אנשי הננקוט-בכל-האמצעים, מנהיגי העלינו-לא-מאיימים. ראשי הפילוג והמפלגות, שרי הלהרוג-או-לא-להיות. כל אלה ונביאי העת-להפגיז-ועת-לירות, הם באופן עקבי גם מנצחי הבחירות.

עוד חודשיים נלך לקלפי, נראה מה נביא.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על נביאים וכתובים/ יונתן פלג (פוסט אורח)

  1. רימונה הגיב:

    יולחן במיידי! לשלוח כמה שיותר מהר ללהקה טובה שתלחין את זה! זה טקסט מעולה!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s